Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

За участі Мінреінтеграції в Україну повернуто ще троє дітей, вивезених окупантами до рф

4 Серпня 2022, 18:33

Додому прибула сім’я Бобро: мама й троє дітей, які потрапили у пастку під виглядом «евакуації» до росії. Таким чином, на сьогодні вже 50 українських дітей вдалося повернути з рф, повідомляє РеІнформ з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Харків’янка Любов Бобро, рятуючись від щоденних ворожих обстрілів, намагалась евакуюватись з дітьми через російський Бєлгород. Але росіяни їх – як і багато інших українських сімей – ошукали. Зібрали і вивезли у важкодоступну російську глибинку.

«Нас доправили на межу Зауралля та Західного Сибіру – у місто Курган, – розповідає Любов. – Шансів вирватись майже не було. Тоді моя старша донька, яка залишилась в Україні, забила на сполох, звернувшись до Мінреінтеграції».

Процес повернення був дуже непростим. Його на особистий контроль узяла Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук. І ось нарешті родина вдома.

Суворий досвід, який довелося їй отримати, – наочна демонстрація, чим загрожує «евакуація» у бік рф.

Нагадуємо, у разі, коли ви втратили зв’язок з вашими близькими, яких окупанти депортували до рф, телефонуйте на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції: 15-48.

Як уже повідомляв РеІнформ, Мінреінтеграції залучає нові інструменти для пошуку депортованих дітей. Зокрема, нещодавно була презентована інформаційна платформа «Діти війни» – спільний проєкт Мінреінтеграції, Національного інформаційного бюро (НІБ), Офісу ГПУ, Нацполіції, Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини й Офісу Президента.

Фото: Мінреінтеграції