Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Медична евакуація за кордон: як подати заявку постраждалим від війни

26 Липня 2022, 14:41

Українці, які постраждали від російської агресії, можуть подати заявку на евакуацію для подальшого лікування за кордоном.

Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Міністерство охорони здоровʼя.

Насамперед це стосується дітей і дорослих зі складними мінно-вибуховими пораненнями й опіковими травмами, дітей з онкологічною патологією, а також людей із захворюваннями, які потребують комплексного спеціалізованого лікування.

Алгоритм медичної евакуації за кордон

Рішення про направлення пацієнта на лікування за кордон ухвалює сімейний лікар або лікар-куратор. На таке лікування відправляють:

  • пацієнтів із травмами, отриманими внаслідок збройної агресії росії проти України, які потребують надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;
  • пацієнтів, які потребують надання комбустіологічної допомоги (опіки);
  • дітей із новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги;
  • дорослих пацієнтів із новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги;
  • дітей з орфанними захворюваннями.

Як працює система?

Спочатку лікар інформує обласного координатора з медичної евакуації (зазвичай це співробітник департаменту охорони здоровʼя чи обласної лікарні). Останній передає медичні висновки до команди евакуації у МОЗ. Якщо пацієнт (чи його представник) дає згоду на евакуацію, то міністерство надсилає запит до системи екстреного реагування Єврокомісії, а згодом отримує пропозиції від лікарень із країн-членів ЄС.

Міжнародні партнери транспортують пацієнтів до медичних закладів Львівщини, які працюють як медичний хаб. У цих лікарнях готують людей до медевакуації. Далі українців транспортують за кордон для спеціалізованого лікування.

Кожен випадок евакуації розглядають окремо. Підготовка пацієнта зазвичай триває від 3-4 днів до двох тижнів.

Після завершення лікування пацієнти можуть повернутися в Україну за сприяння посольств чи консульств.

Нагадаємо, раніше РеІнформ повідомляв, що українці, які через російсько-українську війну опинилися у Литві й отримали тимчасову посвідку на проживання, мають право на безоплатну медичну допомогу.