Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Ірина Верещук: підтримка до ВПО має надходити без зволікань

24 Липня 2022, 10:37

Про це говорили на міжвідомчій нараді, яка пройшла під головуванням віцепрем’єрки Ірини Верещук. Обговорювали, як можна налагодити вчасну виплату допомоги на проживання ВПО та спростити подачу заяв через мобільний додаток Дія.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Вирішили: Мінсоцполітики та Мінцифри спільно вдосконалять функціонал Дії. А саме: щоб ВПО могли через цей застосунок знятись з обліку та змінити адресу фактичного місця проживання при повторному переміщенні.

Крім того, ВПО, які подавали заяви через Дію до 30 квітня 2022 р. та не отримали довідку і допомогу, в разі повторного подання документів до органу соціального захисту або ЦНАПу зможуть отримати і те, й інше – з дати подачі заяви в Дії.

«Затримка виплат ВПО неприпустима. Люди, які перебувають у скрутному становищі, залишились без домівок та підтримки близьких, не повинні чекати місяцями», – наголосила Ірина Верещук.

Як уже повідомляв РеІнформ, Мінреінтеграції підписало меморандум про співпрацю з Благодійним фондом «Стабілізейшен Суппорт Сервісез». У подальших планах – спільна практична допомога щодо консультування, юридичного супроводу та соціального захисту незахищених верств населення, багатодітних та ВПО.