Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Мінреінтеграції шукає інструменти протидії насильницькій паспортизації рф на ТОТ

23 Липня 2022, 18:01

Як уникнути примусової ворожої паспортизації на ТОТ та якою має бути відповідальність за отримання паспорта рф? Про це вчора говорили на міжвідомчій нараді під головуванням віце-прем’єрки Ірини Верещук, повідомляє РеІнформ з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Питання неоднозначне: ворог на ТОТ робить усе, щоб ускладнити життя українцям. Іноді паспорти рф, які людям нав’язують, – це спосіб вижити в окупації.

Разом з тим, це зброя, що небезпечніша за ракети, адже йдеться про посягання на державну цілісність.

«Ми повинні розуміти: за отримання паспортів окупантів має бути відповідальність. Йдеться про існування української держави. Тому ще раз звертаюсь до мешканців ТОТ: не беріть ворожий документ – залишайте небезпечну територію. Ви врятуєте і себе, і державу!», – наголосила Ірина Верещук на нараді.

Зараз Мінреінтеграції готує законопроєкт, який передбачає посилення відповідальності за участь у паспортизації рф.

Як уже повідомлялося раніше, під час прямого включення на телеканалі ICTV Ірина Верещук прокоментувала видачу російських паспортів українцям. Вона, зокрема, нагадала, що примусова паспортизація населення ТОТ– злочин міжнародного рівня. І Україна вже готує позови до судів. Усі, хто дотичний до злочину, понесуть відповідальність.