Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На час війни Польща дозволила українським біженцям-підприємцям платити податки в Україні

19 Липня 2022, 21:53

Уряд Польщі не вимагатиме змінювати податкове резидентство українських біженців-підприємців на час війни. Про це пише РеІнформ із посиланням на сторінку Офісу ефективного регулювання (BRDO) й IT-асоціації України.

Раніше BRDO й IT-асоціація України звернулися до Уряду Польщі з проханням не змінювати податкове резидентство біженців-підприємців, які опинилися у цій країні.

Своєю чергою Міністерство фінансів Польщі запевнило, що українці можуть зберегти податкову резидентність України та не сплачувати податки у країні перебування, якщо вони отримують їх із-за кордону. Проте це не стосується оподаткування доходів, отриманих із розташованих у Польщі джерел.

У міністерстві також зазначили, що не намагаються тлумачити на свою користь питання визначення «центру життєвих інтересів» українців, навіть якщо вони будуть знаходиться у Польщі понад 183 дні.

У BRDO додали, що аналогічні звернення також було направлено на адресу Міністерств фінансів Болгарії, Німеччини, Чехії, Угорщини, Румунії та Словаччини.

Раніше ми писали, хто з українських біженців має сплачувати податки за кордоном.