Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Уряд Німеччини ухвалив новий закон про міграцію: біженці зможуть отримати дозвіл на постійне проживання

19 Липня 2022, 13:51

Уряд Німеччини ухвалив новий закон про міграцію, завдяки якому певні категорії біженців зможуть отримати дозвіл на постійне місце проживання за спрощеною схемою. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Visit Ukraine.

Кого стосується?

Згідно із законами Німеччини серед біженців виділена категорія людей зі «статусом толерантності». Це категорія біженців, заявка яких на притулок не була прийнята, тобто вони не отримали дозвіл на проживання у ФРН і повинні залишити країну. Однак через військовий конфлікт у регіоні проживання, порушення транспортних маршрутів або відсутність особистих документів їх депортація неможлива. Тому такі біженці залишаються у державі зі «статусом толерантності» та з досить обмеженими правами на довгі роки.

Що зміниться?

Відтепер мігранти, які станом на 1 січня 2022 року проживають у Німеччині понад 5 років, не вчиняли злочинів і добре інтегровані у суспільство, можуть подати заявку й отримати дозвіл на проживання у країні на рік. За цей час вони матимуть шанс виконати всі вимоги для отримання права на постійне місце проживання: довести, що мають роботу та заробляють гроші, яких достатньо для вільного життя у державі, володіють німецькою мовою й інше.

Спрощення системи переїзду для кваліфікованих працівників і нових біженців

Інші положення законопроєкту стосуються імміграції працівників. Німеччина хоче сприяти спрощенню системи переїзду для спеціалістів сфери ІТ та інших професій, необхідних для держави. Відтепер насамперед ці спеціалісти мають можливість переїзду відразу з родинами, адже членам сім’ї згідно з новим законом не обов’язково володіти німецькою мовою. Раніше без знання мови переїхати у державу було неможливо.

Також було прийнято рішення полегшити інтеграцію для шукачів притулку: у майбутньому вони матимуть доступ до курсів інтеграції та вивчення німецької мови відразу після переїзду.

Нагадаємо, нещодавно у Швеції випустили ролик, присвячений українським переселенцям. У ньому йдеться про те, наскільки важливим може бути повідомлення від близьких.

Фото: Рixabay