Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Довідка ВПО: де її оформити

18 Липня 2022, 17:21

Надавши довідку ВПО до управління соціального захисту, переселенці можуть отримати фінансову допомогу від держави, але якщо людина вирішує повернутися додому, то така довідка підлягає скасуванню. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на сайт Харківської ОВА.

Щоб отримати довідку та грошову допомогу від держави, переселенець повинен звернутися до управління соцзахисту населення, ЦНАПу або до старостату за новим місцем перебування. Інший шлях – це зареєструватися через додаток «Дія».

Якщо переселенець вирішує повернутися додому, він повинен протягом 3 днів звернутися до органу, який видав довідку про ВПО, щодо її скасування. В іншому випадку це буде неправомірна виплата, яка підлягатиме поверненню.

Так само необхідно звернутися до органу соцзахисту, якщо внутрішньо переміщена особа не повертається додому, але змінює своє місце проживання. У такому разі потрібно протягом 10 днів перереєструватися на новому місці, щоб виплати були продовжені.

Допомога від держави для ВПО передбачає виплати у розмірі 2 тис. грн для дорослих і 3 тис. грн – для дітей та осіб з інвалідністю. Проте треба пам’ятати: щоб переселенець зміг отримати допомогу, необхідно надати 2 заяви – на реєстрацію та на виплату.

Раніше ми вже публікували інструкцію, як внутрішньо переміщені особи можуть отримати довідку через «Дію».