Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як працює емоційний резонанс в дезінформації

17 Липня 2022, 14:51

Емоційний резонанс – спосіб створення серед широкої аудиторії певного настрою з одночасною передачею пропагандистської інформації, в основі якої лежить контент з високою емоційністю. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Центр протидії дезінформації.

Емоційний резонанс дозволяє зняти психологічний захист, який на раціональному рівні вибудовує людина, намагаючись убезпечити себе від пропагандистського впливу. Тому правилом пропаганди є необхідність «звертатися не до розуму людини, а до її почуттів».

Пропагандистський вплив на людину здебільшого відбувається на емоційному рівні, поза її свідомим контролем, оскільки в такому випадку не спрацьовують жодні раціональні контраргументи.

Приклад використання емоційного резонансу російськими пропагандистами: «Підліток-інвалід, який чергував біля складу із гуманітарною допомогою для нужденних, трагічно загинув внаслідок підступного удару ЗСУ по мирному району Нової Каховки».

Як повідомлялось раніше, з 16 липня набрали чинності окремі статті Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Вони передбачають, що відтепер усі товари з комп’ютерними програмами мають бути оснащені українським інтерфейсом. Окрім цього, всі інтернет-ресурси повинні впровадити україномовні версії.

Фото: ms.detector.media