Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Центральній бібліотеці Гельсінкі з’явилась українська література

17 Липня 2022, 11:56

Посольство України у Фінляндській Республіці та Товариство українців у Фінляндії передали українські книжки у Центральну бібліотеку Гельсінкі Ооді. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Фейсбук Товариства українців у Фінляндії.

Зазначається, що видання поповнять уже існуючу поличку із дитячою та підлітковою літературою, а також буде створено окрему поличку із виданнями для дорослих.

Ще до 24 лютого 2022 року у бібліотеці Ооді не було українських книг. І це попри те, що там була представлена література 20-ма мовами – доросла, і 14-ма – дитяча. Втім, з початком широкомасштабної російської агресії, фокус змістився на Україну і хвиля пошукачів тимчасового прихистку зробили українську однією з найпоширеніших мов у Гельсінкі. Це дало зелене світло поличці з україномовною дитячою літературою.

Центральна бібліотека Гельсінкі Ооді була проголошена публічною бібліотекою року у 2019-му, фактично відразу після відкриття. Це одна із найважливіших локацій фінської столиці – як для місцевих, так і для туристів.

Раніше ми писали, що у шведській цифровій бібліотеці Världens bibliotek з’явилися електронні книжки українською мовою.