Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як розпізнати фейкове фото в інтернеті?

16 Липня 2022, 18:13

З початком повномасштабного вторгнення в інтернеті збільшилася кількість фейків, і фото не стали винятком. Адже їх досить легко підробити. Однак далеко не всі можуть відрізнити достовірне зображення і фейкове.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Telegram-канал Мінцифри.

Як це зробити?

  1. Уважно розгляньте фото і відзначте його: перспективу, пропорції об’єктів, тіні, віддзеркалення, фокус зображення, контрастність і кольори. А також на відповідність погоді, географічній топології, архітектурі, назві вулиць, номерам машин тощо.
  2. Кричуща назва чи підпис до фото. Приміром, такі як «шок», «сенсація», «терміново», «це фото видаляють звідусюди», «неймовірно», – несуть ознаку маніпуляції і, ймовірно, можуть бути фейком.
  3. Перевірте ресурс, на якому ви побачили таке фото. Чи є там інші схожі публікації із кричущими та маніпулятивними заголовками, які в нього охоплення, чи вказаний автор, першоджерело, додаткові матеріали.
  4. Перевірка фото через спеціальні програми: Google Search by Images, TinEye допоможуть встановити першоджерело фото. Fotoforensics, Duplichecker допоможуть переглянути зміни пікселів, тобто чи були зміни з фоторедакторами, зчитати геодані, метадані та додаткову інформацію навіть про тип камери, на яку було знято фотографію.

Нагадаємо, як розпізнати, що комп’ютер або смартфон зламали?