Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

НБУ презентував перші воєнні пам’ятні монети

12 Липня 2022, 16:28

Національний банк ввів у обіг пам’ятні монети «В єдності – сила» присвячені всенародному єднанню Українського народу в боротьбі проти російського агресора та міжнародній підтримці, яку Україні надає весь світ. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Національний Банк України.

Монети мають два номінали – 5 грн (виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – «спеціальний анциркулейтед», маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – до 250 000 штук)  та 10 грн (виготовлено зі срібла 925 проби, категорія якості карбування – «спеціальний анциркулейтед», маса дорогоцінного металу в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм, тираж – до 5 000 штук).

Це перші пам’ятні монети, які Нацбанк випустив в серії «Безсмертна моя Україно», та перші монети, які НБУ вводить у обіг під час війни.

На аверсі монет у центрі розміщений Тризуб – малий Державний Герб України, навколо якого зображено стилізовану символічну композицію єднання людей доброї волі в усьому світі – попарно з’єднані руки, замкнуті в коло та оповиті синьо-жовтою стрічкою.

На реверсі монети зображено надпис «В єдності – сила» та прапори 15 країн світу: США, Британії, Польщі, Канади, Естонії, Литви, Латвії, Італії, Швейцарії, Чехії, Швеції, Нідерландів, Німеччини, Франції, Японії.

Нагадаємо, Білий дім випустив колекційну монету, присвячену захисникам острова Зміїний.

Фото: НБУ

МІТКИ