Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Верховна Рада посилила захист цивільного населення під час війни

11 Липня 2022, 19:59

Верховна Рада ухвалила закон, який реалізує в законодавстві України положення Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни. Про це інформує РеІнформ із посиланням на повідомлення Верховної Ради України.

Законом №7255 внесено зміни до Кодексу цивільного захисту України, законів України «Про правовий режим воєнного стану», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оборону України» в частині імплементації норм міжнародного гуманітарного права у сфері цивільного захисту.

Закон впроваджує у національне законодавство положення Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року та Додаткові протоколи до неї, ратифіковані Верховною Радою України.

Також вдосконалює наявні механізми захисту цивільного населення і територій в умовах відсічі та стримування військової агресії рф проти України.

Окрім того, уточнює повноваження органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту в особливий період та з врахуванням змін, що відбулися в державі у зв’язку із децентралізацією влади.

Фото: dn.gov.ua