Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Парламент спростив процедуру перерозподілу коштів місцевим радам в умовах війни

11 Липня 2022, 10:42

Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє місцевим громадам швидко затверджувати рішення та оперативно перерозподіляти кошти місцевих бюджетів на задоволення нагальних потреб в умовах війни. Про це сповіщає РеІнформ із посиланням на повідомлення Верховної Ради України.

Законом України «Про внесення змін до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо посилення гнучкості місцевих бюджетів та підвищення оперативності прийняття рішень» №7426 встановлюється, що органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації, військово-цивільні адміністрації або військові адміністрації (у разі їх утворення) можуть ухвалювати рішення про видатки на утримання бюджетних установ одночасно з різних бюджетів, про переведення коштів із спеціального фонду (крім власних надходжень бюджетних установ та міжбюджетних трансфертів) до загального фонду місцевого бюджету.

Законом також визначено, що у період дії воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування не застосовуються обмеження щодо здійснення нових місцевих запозичень та надання місцевих гарантій, а також не нараховується пеня та інші штрафні санкції у разі виникнення простроченої заборгованості суб’єкта господарювання за кредитом, залученим АР Крим, обласною радою чи міською територіальною громадою або під місцеву гарантію.

Загалом Закон спрямований на спрощення бюджетних процедур в умовах воєнного стану для ефективного та оперативного ухвалення управлінських рішень для фінансового забезпечення першочергових потреб, спрямованих на відсіч збройної агресії проти України, потреб територіальної оборони, підтримки місцевої інфраструктури та життєво необхідних потреб жителів територіальних громад.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, Президент Володимир Зеленський провів нараду з представниками компаній-підрядників будівництва автомобільних доріг в Україні щодо особливостей спорудження інфраструктурних об’єктів в умовах повномасштабної російської агресії.

Фото: nim.media