Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як відновити втрачений номерний знак на автомобілі: інструкція

9 Липня 2022, 18:20

За період широкомасштабної російської агресії тисячі авто українців були понівечені під час евакуацій та артобстрілів, а з ними втрачені, пошкоджені або викрадені тисячі номерних знаків. Повідомляє РеІнформ із посиланням на МВС.

Для того щоб замінити пошкоджений або відновити втрачений автомобільний номерний знак, необхідно звернутися до будь-якого територіального сервісного центру МВС та надати необхідні документи.

До пакету документів входять:

  • паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки, додається також довідка про реєстрацію місця проживання особи). За втрати паспорта потрібно мати один із документів: тимчасове посвідчення громадянина України, посвідку на постійне чи тимчасове проживання, посвідчення біженця/особи, яка потребує додаткового захисту/особи, якій надано тимчасовий захист;
  • ідентифікаційний код власника транспортного засобу;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
  • у разі крадіжки — довідку з Національної поліції про втрату номерних знаків;
  • у разі втрати — письмове пояснення обставин втрати документа.

Якщо власником транспортного засобу є юридична особа, додатково потрібен акт службового розслідування. Крім цього, авто підлягає обов’язковому експертному огляду.

Після внесення адміністратором необхідної інформації до бази даних сервісного центру МВС, відбудеться перереєстрація транспортного засобу. Замість утрачених або непридатних для користування номерних знаків на підставі заяви власника або його представника видаються нові свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки.

Знайдені номерні знаки після видачі нових вважаються недійсними і їх належить здати до сервісних центрів МВС.

Раніше ми писали, що сервісні центри МВС надають послугу вибракування транспортного засобу.