Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як біженцям отримати пенсію за кордоном?

7 Липня 2022, 17:26

Пенсіонери, які виїхали з України після 24 лютого, можуть отримати свої пенсії за кордоном. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Урядовий портал.

Для тих, хто отримує пенсію на банківську карту, хвилюватися не варто, адже перебуваючи в іншій країні, пенсіонери можуть отримати нарахування в банківських установах або безпосередньо розраховуватися нею.

Для тих, хто користувався послугами Укрпошти, механізм складніший. У цьому випадку необхідно змінити спосіб отримання пенсії. Для цього йти до відділення банку не потрібно: відкрити рахунок можна онлайн.

Крім відкриття банківського рахунку пенсіонер повинен залишити заявку про зміну способу отримання пенсії через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду.

Для цього одержувачу необхідно:

  • зайти до особистого кабінету за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
  • в розділі «Пенсіонерам» перейти до підрозділу «Внесення змін до пенсійної справи», де необхідно обрати вкладку «Заява на зміну способу виплати пенсії»;
  • заповнити всі обов’язкові поля та прикріпити скан-копії наступних документів: паспорт, ідентифікаційний код, заяву з реквізитами з банківської установи – в разі переходу на банк. Анкету-заяву необхідно підписати за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та надіслати до Пенсійного фонду. Результати зміни способу виплати будуть відображені в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України у вкладці «Мої повідомлення».

Нагадаємо щодо надбавки до пенсії: стало відомо, хто має право на щомісячну доплату 500 гривень.

Фото: Укрінформ