Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Постраждалим від ракетних ударів по Одещині допоможе Румунія

3 Липня 2022, 11:01

Сусідня з нами Румунія висловила готовність допомогти постраждалим від ракетних ударів росії у Сергіївці на Одещині, що відбулися в ніч з 30 червня на 1 липня. Одна з ракет тоді влучила у дев’ятиповерхівку, а інші – у базу відпочинку. Відомо про щонайменше 21 загиблого. Таку пропозицію допомоги виказав румунський міністр закордонних справ Богдан Ауреску, передає РеІнформ з посиланням на сайт Digi24.ro.

Ауреску зазначив, що ця російська атака є жахливою. Вона підтверджує, що ця війна не лише незаконна, а й аморальна, і має закінчитися якнайшвидше. Очільник зовнішньополітичного відомства уточнив, що підтримує зв’язок із колегами у Молдові, з’ясовуючи, яка допомога потрібна.

«Це ще одне грубе порушення міжнародного гуманітарного права, ще одне грубе порушення правил ведення війни, бойових дій. Оскільки міжнародне гуманітарне право забороняє цивільним особам бути об’єктами військових нападів, воно забороняє залучати цивільні об’єкти до бойових дій» – додав глава румунського МЗС.

Нагадуємо, що в Брюсселі під час 150-тої пленарної сесії Європейського комітету регіонів відбувся офіційний запуск Європейського альянсу міст та регіонів для відбудови України.