Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Французи перетворять Бородянку на маленьку Європу

3 Липня 2022, 10:02

Очільниця найбільшого і найбагатшого французького регіону Іль-де-Франс Валері Пекресс побувала з візитом в Україні. Її метою стало вивчення варіантів співпраці у відновленні зруйнованих міст Київщини й Чернігівщини. Про перспективи французької допомоги у відбудові деокупованих українських теренів із пані Пекресс спілкувалися журналісти «Вечірнього Києва».

Валері Пекресс запевнила, що її регіон має дуже хороші інвестиційні можливості й досвід. І вона радо відгукнулася на пропозиції Київської обласної влади взяти під опіку Бородянку, вщент розбомблену російською авіацією.
Мова тут навіть йде про те, що це має бути принципово нове місто.

Відбудовану Бородянку президентка Іль-де-Франс бачить екологічним, з усіма системами, які працюють на сучасних енергоощадних технологіях містом. Це допоможуть зробити французькі інвестиційні компанії та девелоперські фірми, до яких звернеться Пекресс. Вона обіцяє у стислі терміни запропонувати концепцію і проєкт нового міста. Французькі експерти зможуть надати і власну оцінку ревіталізації зруйнованих районів, й узяти участь у розробці генпланів, залучивши найкращий досвід урбаністики.

Також фахівці з Іль-де-Франс можуть допомогти швидко і якісно вирішити потребу в забезпечення до зими модульними будинками ВПО, які знайшли притулок у столичному регіоні. Зрештою із керівником Київської ОВА Олексієм Кулебою пані Пекресс підписала Меморандум про співробітництво.

Також подібним чином найбагатший регіон Франції допомагатиму у відновленні і Чернігівщини.
Вже на старті співпраці відомо, що влада Іль-де-Франс ухвалила рішення виділити 1,1 млн євро на проєкти підтримки України.

Наразі у цьому регіоні Франції 25 тис громадян України мають статус біженців. Це – половина всіх, кого взагалі прийняла ця країна. Вони мають належні виплати, житло, є право працювати, їх діти можуть вчитись у школах.

Нагадуємо, що в Парижі 28 червня підписано Меморандум про співпрацю між Ірпінською міськрадою і Асоціацією мерів міст Франції, яка допоможе відновити Ірпінь.

Фото: КОВА