Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Зруйновані обʼєкти культурної спадщини: стартував проєкт «Листівки з України»

1 Липня 2022, 21:01

Український Інститут за підтримки USAID запускає міжнародну кампанію «Листівки з України», яка покаже світові зруйновані історичні та культурні памʼятки нашої країни. Ініціатива дозволить розповісти, якої шкоди українській культурі завдали російські окупанти внаслідок бомбардувань та обстрілів під час повномасштабної війни. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на сайт проєкту.

В рамках проєкту буде випущено понад 100 листівок про об’єкти культурної спадщини з різних регіонів України українською та англійською мовами. Кожна з них розповідатиме історію конкретної культурної пам’ятки, яка зазнала пошкодження.

Інформацію про об’єкти можна відшукати за фільтрами: регіоном; датою, коли памʼятка була зведена чи зруйнована; типом об’єкта та його статусом, а також за видом зброї, якою в нього поцілили – артилерія, ракети чи вогнепальна зброя.

Російські війська вже знищили чи пошкодили 388 об’єктів культурної спадщини. Оскільки війна триває, небезпідставними є побоювання, що цей список поповниться.

Ініціатори проєкту закликають активних громадян розказати світові про знищення української культури, розповсюдивши листівки в соціальних мережах із хештегом #PostcardsFromUkraine та надіславши друзям з-за кордону та тим, хто має вплив на міжнародну спільноту.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, 79 університетів Великої Британії долучились до програми партнерства з вищими навчальними закладами України. Це допоможе українським вишам не припиняти освітній та науковий процес в умовах війни.

Фото: ui.org.ua