Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Львівщина прийняла до 400 тисяч вимушених переселенців. Як їм допомагають?

30 Червня 2022, 10:25

На Львівщині перебувають близько 400 тис. переселенців. Офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб більше 240 тисяч, з яких понад 75 тисяч – діти. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на пресслужбу Львівської обласної військової адміністрації.

Житло

Як зазначили в ЛОВА, одним з пріоритетних завдань є забезпечення ВПО житлом. Серед категорій, які найчастіше евакуйовують  –  люди з інвалідністю та люди похилого віку. Зараз на Львівщині є більше 1 тис. локацій, де влаштовують переселенців, здебільшого –  це заклади освіти. Зараз там проживають 20 тис. осіб. Для того, щоб розвантажити школи та вчасно розпочати навчальний рік, в адміністрації шукають альтернативні місця для розселення. За підтримки громад у межах обласної програми адаптовують 14 гуртожитків,  таким чином житло отримають понад 1 тис. людей. Також зводять модульні будиночки.

Психологічна підтримка

Водночас не менш важливою є психологічно-емоційна підтримка людей, які постраждали від війни. Особливо це стосується дітей.

В Міжнародному Благодійному Фонді «Карітас України» розповіли про програму психологічного супроводу дітей з травмами, отриманими внаслідок війни. Упродовж 5 років  представники організації працювали у школах східних областей України, де розробили спеціальну програму, націлену на шкільних психологів та соціальних працівників. Такий напрям вони планують розвивати також у Львові.

Забезпечення продуктами

Від 24 лютого організація «Карітас» у Львівській області надала майже 180 тис. послуг для ВПО та постраждалих від війни. 71% від всіх видів допомоги стосується забезпечення продовольчими товарами.

Нагадаємо, в травні у Львові відкрили третє модульне містечко для вимушених переселенців.

Фото: Укрінформ