Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Роз’яснення: як зберегти дані, якщо відкрите посилання з вірусом

29 Червня 2022, 18:23

Що робити у випадку, коли ви відкрили посилання, яке містило вірус? Спеціалісти пояснюють, чи можна його позбутися і водночас не втратити всю необхідну інформацію на комп’ютері. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Урядовий портал.

Відкривши посилання з вірусом, ви не обов’язково втратите всі збережені на комп’ютері файли. Здебільшого можна виправити проблему без втрати даних.

У разі зараження комп’ютера вірусом дії можуть бути різними, залежно від того, що саме “підхопив” комп’ютер і чи встановлений антивірус (про нього краще подбати заздалегідь).

За захист від вірусів комп’ютерів, на яких встановлено Windows 10, Windows 11, автоматично відповідає служба “Безпека у Windows” із вбудованою антивірусною програмою “Антивірус Microsoft Defender”. Вона постійно сканує системи на наявність різноманітних загроз, а також автоматично встановлює необхідні для безпечного користування пристроєм оновлення. Тож якщо ви випадково відкриєте шкідливий файл, служба відреагує на небезпеку і надішле попередження.

Можна користуватися й іншими програмами-антивірусами. Проте потрібно мати на увазі: за встановлення на комп’ютер стороннього антивірусу “Антивірус для Microsoft Defender” вимикається автоматично.

Аби позбутися вірусу, запустіть антивірус та перевірте комп’ютер на наявність загроз. Коли загрозу знайдено, антивірус перемістить її в карантин. Видаліть звідти заражений файл чи програму. Очистіть кошик перед перезавантаженням.

Якщо на комп’ютері не встановлений антивірус, можна скористатися утилітами – допоміжними програмами для одноразової перевірки пристрою на віруси.
Коли не вдалося видалити вірус на комп’ютері, завжди є можливість перевстановити операційну систему чи скинути пристрій до заводських налаштувань.

Якщо ви не впевнені у своїх силах та в тому, що можете самостійно видалити вірус, краще одразу звернутися за допомогою до фахівців.
Важливо! Якщо ви завантажили вірус на робочому комп’ютері, обов’язково повідомте про це службу з кібербезпеки, ІТ-службу своєї компанії чи установи. Фахівці повинні перевірити, чи не відбулося зараження інших систем.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, ворог продовжує агресію проти України, а також інформаційну війну. На тимчасово окупованих територіях рф поширює дезінформацію та влаштовує маніпулятивні кампанії.

Фото: zillya.ua