Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Незаконно депортовані у рф українці можуть повернутися і без документів

29 Червня 2022, 17:40

Як це буде відбуватись на практиці, розповіли прикордонники. Українці, яких російські загарбники депортували до рф, можуть повернутись на батьківщину навіть не маючи документів, що посвідчують особу. Це право передбачено в Конституції України.

Основний закон передбачає, що жоден громадянин України не може бути за будь-яких обставин обмежений у праві повернутися додому. Якщо він вимушено виїхав з ТОТ у рф після повномасштабного вторгнення, або якщо наш співвітчизник насильно вивезений до росії, повернутися додому можна навіть без документів. Прикордонники обов’язково встановлять особу і надалі пропустять на територію України. ДПСУ й міграційна служба мають необхідні бази даних.

Нагадуємо, що Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук закликала людей, які опинилися під тимчасовою окупацією, використати будь-які можливості для виїзду. Виїжджати можна навіть через територію рф або окупований Крим, а звідти – прямувати до третіх країн, де нашим біженцям обов’язково допоможуть дістатися України.