Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Компенсація за піднайом житла в умовах воєнного стану: нюанси виплати

29 Червня 2022, 8:55

Як військовослужбовці під час воєнного стану можуть отримувати компенсаційні виплати за піднайом житла розбиралося профільне видання АрміяInform, повідомляє РеІнформ.

Порядок виплати грошової компенсації військовослужбовцям за піднайом житла і його оренду регламентований урядовою Постановою від 26 червня 2013 р. № 450 та Наказом Міноборони від 31.07.2018 р. № 380 «Про затвердження Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями».

Особливість виплати грошової компенсації – для її отримання не потрібно перебувати на квартобліку.

Цьогоріч розмір таких виплат становить:

  • у м. Києві − 3800 гривень на місяць;
  • в обласних центрах − 2850 гривень на місяць;
  • в інших населених пунктах − 1900 гривень на місяць.

Примітно, що армійцям за наявності у них 3 і більше членів сім’ї, не враховуючи самого військового, зазначені розміри збільшені у 1,5 рази.

Компенсацію виплачують з дня реєстрації поданого в установленому порядку рапорту на ім’я командира частини.

Водночас, реєстрація місця проживання військовослужбовців та членів їхніх сімей за місцем проходження військової служби є не обов’язковою.

Наразі таку компенсацію не виплачують строковикам, військовикам, призваним за мобілізацією – до моменту укладання ними контракту, військовим, які проживають у службових гуртожитках і курсантам, які не мають сімей.

Також головною умовою, відповідно до якої відмовляють в одержанні цих коштів, є наявність у всіх категорій військових і членів їхніх сімей, що претендують на її отримання, власного житла в населеному пункті, де проходить службу військовослужбовець.

Документи, потрібні для отримання компенсації:

  • копії паспортів й ідентифікаційних кодів військового і його родини;
  • інформація (витяг, інформаційна довідка) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та БТІ про нерухоме майно, що належить військовослужбовцю та членам його сім’ї;
  • довідки (або їх засвідчені копії) про склад сім’ї (отримують у військовій частині за місцем служби);
  • копії свідоцтв про шлюб і народження дітей (за наявності);
  • належно завірену копію довідки про забезпеченість житлом з попереднього місця служби, видану квартирно-експлуатаційним органом.

Пересічний військовослужбовець може отримувати і кошти за оренду житла (на його вибір). Проєкт договору оренди житла розробляє військова частина, погоджує квартиро-експлуатаційний орган. Після укладення договір реєструється у військовій частині й зберігається у її фінансовій службі та є підставою для оплати оренди житла за місцем проходження служби або за місцем виплати грошового забезпечення у безготівковій формі.

Нагадуємо, що ми докладно пояснили, як пенсіонеру в окупації дізнатися про зарахування коштів.

Фото: АрміяInform