Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Якими є модульні містечка та де вони розташовані – розповіли в КОВА

28 Червня 2022, 19:16

Тимчасове житло з кімнатами для проживання, гігієни (туалет/душ) та харчування (кухня та їдальня) на Київщині вже облаштували у Бородянці та Бучі. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Київську обласну військову адміністрацію.

Як зазначили в КОВА, будиночки забезпечені  освітленням, системою обігріву, водопостачанням, а також необхідними меблями та обладнанням.

Де розташовані модульні містечка на Київщині? 

Вони вже встановлені в таких населених пунктах:

  • Бородянка, центральний стадіон. У 88 кімнатах містечка можуть розміститися 88 сімей (з розрахунку 4 людини на одну кімнату). Заселення майже завершене.
  • Буча, територія паркінгу ТЦ “Варшавський” і школи №3. По 88 модулів на кожній локації. Заселення триває.

Де ще у планах відкрити модульні містечка?

Найближчим часом такі містечка мають бути  у смт Гостомель, смт Макарів та селі Кухарі Вишгородського району. Також влада розглядає як потенційні для встановлення модулів такі населені пункти, як смт Димер, смт Велика Димерка та с. Дмитрівка Бучанського району.

Як заселитися? 

Люди, які втратили житло та потребують тимчасового прихистку, мають звертатись до виконавчого комітету міської, селищної, сільської ради (жителям Гостомельської територіальної громади – до Гостомельської селищної військової адміністрації).

Черговість заселення визначає орган місцевого самоврядування. Наприклад, у Бучі першочергове право на тимчасове проживання мають:

  • багатодітні сім’ї;
  • сім’ї з неповнолітніми дітьми;
  • люди з інвалідністю I та II групи;
  • учасники бойових дій;
  • люди з інвалідністю внаслідок війни, особи, зазначені частиною першою статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Нагадаємо, у травні у Львові відкрили третє модульне містечко для вимушених переселенців.

Фото: КОВА