Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Стоматологія в Польщі: які ціни в клініках та які послуги можуть бути безкоштовні?

28 Червня 2022, 14:55

Рятуючись від війни,  до Польщі приїхало багато українців. На новому місці перед нашими співвітчизниками постає чимало проблемам та викликів. Є складнощі, зокрема, в отриманні стоматологічних послуг.

Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на видання Ukrainian in Poland.

Стоматологічне лікування в Польщі – якісне, а тому коштує чимало. Однак це не проблема для офіційно працевлаштованих поляків, що регулярно сплачують обов’язкове медичне страхування. Для власників страхового поліса деякі з послуг у стоматологічних кабінетах доступні безкоштовно.

Право отримати такі ж безоплатні послуги, які і громадяни Польщі, мають біженці з України, що оформили номер PESEL та перебувають в країні легально.

Безкоштовна стоматологічна допомога біженцям з України

У рамках допомоги українським біженцям більш як у 300 стоматологічних кабінетах Польщі лікують наших громадян безкоштовно. Повний список клінік, де безплатна стоматологія для українців, доступний за посиланням. Але слід зауважити, що перелік послуг, за які не потрібно платити, визначають власники клініки.

Здебільшого безкоштовно допомагають при невідкладних станах (наприклад, за гострого зубного болю). Безоплатне лікування зазвичай не стосується ортодонтичних чи імплантологічних процедур.

Приблизні ціни у приватних клініках

  • консультація стоматолога від 100 до 200 злотих (700 – 1400 гривень);
  • пломбування обійдеться від 200 злотих і вище (від 1400 гривень);
  • за лікування каналу зуба доведеться заплатити від 350 злотих (2450 гривень);
  • видалення зуба щонайменше стане у 200 злотих (1400 гривень), не враховуючи рентгену, консультації, препаратів тощо;
  • за відбілювання зубів потрібно віддати приблизно 500 злотих (3500 гривень).

Важливо: окремо платити доведеться за наркоз і знеболювання під час процедур.

Наведені вище ціни є орієнтовними і залежать від обраної клініки.

Перед візитом до стоматолога в Польщі, як і в багатьох інших країнах, необхідно спочатку зателефонувати й завчасно записатися. У більшості клінік, за добу до візиту, вам обов’язково надішлють смс-повідомлення з нагадуванням.

Екстрена стоматологічна допомога

Важливо також враховувати, що бувають випадки, коли лікаря за страховкою можна чекати й до місяця, оскільки охочих скористатися медичною страховкою чимало.
Тож якщо зубний біль виникне раптово, ви можете звернутися в пункт швидкої стоматологічної допомоги. Щоб швидко знайти такий пункт у вашому місті, впишіть у пошуку Google «ostry dyżur stomatologiczny» та обирайте найближчий до вас.

Нагадаємо, як написати резюме для польських роботодавців: поради від служби зайнятості.

Фото: pixabay