Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Влада просить українські ЗМІ відповідально ставитися до своїх публікацій та висловлювань

28 Червня 2022, 13:18

Президент Володимир Зеленський ухвалив рішення з початком війни, що держава жодним чином не обмежуватиме роботу журналістів. В Україні немає і натяку на військову цензуру, проте представники ЗМІ мають пам’ятати про відповідальність за свою діяльність.

Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на повідомлення радника керівника Офісу Президента Михайла Подоляка.

Він зазначив, що свобода слова – фундаментальна цінність українського суспільства. Навіть на п’ятий місяць війни в Україні немає й натяку на тотальну військову цензуру: журналісти не узгоджують свої матеріали з державою, опозиційні політики критикують владу в соцмережах, окремі медіаперсони висвітлюють перебіг бойових дій, іноді повідомляючи новини навіть раніше від Генштабу.

Однак це не завжди допомагає воювати, часом породжуючи конфліктність. Проте, за його словами, все, що стосується відкритого медійного простору – свідоме рішення Президента: жодним чином не обмежувати роботу журналістів.

Водночас варто пам’ятати, що велика свобода передбачає велику відповідальність. Оскільки ми живемо в умовах інформаційної війни, вся пропагандистська машина ворога працює на те, щоб підірвати довіру до України, особливо на зовнішніх ринках.

Він додав, що держава не має права й не буде втручатися в роботу журналістського цеху. Але журналістам слід ефективно саморегулювати свою діяльність і робити це всередині цеху. Наразі важкі часи і велика відповідальність.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, широкомасштабна військова агресія проти України обходиться росії дедалі дорожче. Фінансово-економічний сектор країни зазнає жорсткої турбулентності. Вперше з 1918 року в росії стався технічний дефолт за суверенним боргом в іноземній валюті. Однією з головних причин, що нівелювала можливості росії заплатити відсотки закордонним кредиторам, якраз і стали впроваджені Заходом санкції.

Фото: volodymyrets.city

 

МІТКИ