Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

10 млн фунтів – британська допомога на ремонт української залізниці

28 Червня 2022, 11:07

Відомо, що Чорним морем Україна експортувала 96% свого зерна. Але російська інтервенція й блокада наших портів унеможливили таку спроможність і перекрили оптимальні шляхи звичних обсягів постачання продовольства з нашої країни. Проте й альтернативний напрямок транспортування зерна та інших важливих товарів – залізниця – перебуває під постійним і руйнівним впливом російських ракетних атак, які порушують логістичну систему України.

Крім того, є багато доказів, що росія не лише перешкоджає українському експорту зерна, а брутально краде його, продаючи цей ресурс у контрабандний спосіб.

Тому, перебуваючи на партнерських позиціях, Уряд Великої Британії вирішив надати до 10 мільйонів фунтів стерлінгів на допомогу у відновленні залізничних шляхів Україні, аби вона могла використовувати їх для експорту зерна.

Про це повідомила пресслужба британського уряду.

У повідомленні йдеться, що Велика Британія перебуває у тісній дискусії з урядом України щодо того, як максимізувати пропускну здатність залізниці й забезпечити рух поїздів із зерном. Також днями британські міністри закордонних справ і оборони відвідали Туреччину, де обговорили відкриття морських експортних маршрутів у контексті українського зерна.

Зазначено, що британські 10 млн фунтів стерлінгів спрямують на придбання матеріалів і обладнання для ремонту залізничної інфраструктури нашої держави. Також Сполучене Королівство надалі тісно координуватиме з урядом України питання максимального нарощення пропускної здатності залізниці задля забезпечення перевезення зерна.

«Дії Путіна в Україні створюють жахливі поштовхи в усьому світі, підвищуючи ціни на енергоносії і продукти харчування, мільйони людей перебувають на межі голоду. Тільки Путін може покласти край цій непотрібній, марній війні. Але світові лідери мають об’єднатися й застосувати об’єднані економічні та політичні сили, щоб допомогти Україні та полегшити життя домогосподарствам у світі», – заявив прем’єр Борис Джонсон.

Так само і міністри закордонних справ G7 закликали рф розблокувати українські чорноморські порти для експорту продовольства.

Також британський уряд надасть 1,5 мільйона фунтів стерлінгів на розробку процедури тестування, яка допоможе визначити у загалі саме українське зерно, яке росія незаконно продає на світовому ринку.

«Це допоможе світовим урядам розв’язати проблему вкраденого зерна, стримуючи російську активність на цьому напрямку і гарантуючи, що Україна отримує необхідний дохід від будь-якого вирощуваного зерна. Прем’єр-міністр попросить інші країни G7 приєднатися до цих зусиль», – йдеться у пресрелізі британського уряду.