Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як пенсіонеру в окупації дізнатися про зарахування коштів: докладна інструкція

28 Червня 2022, 8:06

Пенсіонери, які проживають на тимчасово окупованих або в регіонах, де тривають бойові дії, залишилися без виплат. Зокрема, щоб отримати інформацію про зарахування коштів їм потрібно звернутися до кол-центру.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Пенсійний фонд України.

Щоб довідатися про зарахування коштів, слід звернутися за консультацією на «гарячу лінію» контакт-центру за телефонами: 0-800-503-753 або через портал електронних послуг за посиланням.

Крім того, варто ознайомитись із переліком сервісних центрів головних управлінь ПФУ, куди можна звернутися за вирішенням цього питання.

Для збереження пенсій та соціальних виплат, пенсіонери, які живуть на ТОТ, можуть скористатись спеціальним механізмом у застосунку «Дія». Таким чином, приїздити на підконтрольну територію України необов’язково.

Для збереження пенсії оформіть «Дія.Підпис» – електронний підпис, який використовують для підписання документів у застосунку «Дія» і онлайн.

Щоб одержати підпис, необхідна ID-картка або біометричний закордонний паспорт у застосунку «Дія».

Як одержати «Дія.Підпис»

  • Авторизуйтесь у застосунку «Дія»;
  • Перейдіть до Меню – «Дія.Підпис»;
  • Натисніть «Створити»;
  • Підтвердьте особу через перевірку за фото, NFC або BankID;
  • Придумайте 5-значний код для «Дія.Підпис»;
  • Готово! Тепер можете підписувати документи в «Дія» і онлайн.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, деякі пенсіонери мають право на щомісячну доплату 500 гривень. Це люди, яким виповнилося 80 років. Щоправда, цю надбавку до пенсії виплачують не всім, хто досяг такого віку.