Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Що таке європротокол та як його можна оформити: інструкція НБУ

27 Червня 2022, 19:28

Європротокол – це спеціальний бланк повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди. Його заповнюють водії-учасники ДТП на місці аварії, а потім надають страховику для підтвердження ДТП. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Facebook-сторінку Financial Literacy Ukraine.

Для чого потрібен європротокол?

Завдяки європротоколу потерпіла особа може оформити ДТП без виклику поліції та отримати відшкодування від страхової компанії. Після оформлення європротоколу водії мають право залишити місце ДТП, також кермувальники звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП.

За яких умов можна оформити європротокол?

  • Немає травмованих (загиблих) людей.
  • Водії-учасники ДТП мають поліси автоцивільної відповідальності.
  • Наявна згода водіїв транспортних засобів – учасників ДТП щодо її обставин.
  • Водії без ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

Якщо не дотримано однієї із перелічених умов, обов’язково слід викликати підрозділ Національної поліції для оформлення ДТП.

Як можна заповнити європротокол?

В електронній формі. Заповнити документ можна за допомогою інформаційної системи «Електронний європротокол» за цим посиланням. Це можна зробити на місці ДТП за допомогою смартфону. Детальніше про це можна почитати за цим посиланням.
У паперовому вигляді на спеціальному бланку. Бланк європротоколу власник авто отримує безкоштовно під час укладення договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Якщо ви використали чи втратили бланк, новий можна отримати безкоштовно на підставі письмової заяви у страховика.

Заповнили європротокол, що далі?

Якщо європротокол в паперовій формі, водіям необхідно звернутися зі своїм бланком заповненого документа до страхової кампанії, з якою укладено договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Це потрібно зробити не пізніше трьох робочих днів з дати ДТП?

Якщо європротокол укладено через систему «Електронний європротокол», повідомлення страховим компаніям учасників ДТП надходять автоматично.

Важливо: при оформлені європротоколу діє додатковий ліміт на страхові виплати. У травні 2022 року було збільшено ліміт страхової виплати за європротоколом – з 1 липня 2022 року він становить 80 000 гривень на потерпілого (раніше 50 000 гривень).

Нагадаємо, віддалена ідентифікація через Дія.Підпис: покрокова інструкція для мешканців ТОТ.

Фото: pixabay

МІТКИ