Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Швейцарія може надавати консульську підтримку українським громадянам, які перебувають у рф

27 Червня 2022, 18:16

Зараз у росії перебувають багато громадян України, які, попри обопільне замороження Києвом і москвою діяльності дипломатичних представництв та консульських установ, потребують підтримки і допомоги. Тому українська сторона звернулася до Берна з проханням надавати консульську підтримку українцям у рф, адже Швейцарія є класично нейтральною країною. Про це повідомив президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс в інтерв’ю виданню La Liberte.

«Швейцарія запропонувала свої послуги як Україні, так і росії. Зараз Україна просить нас про підтримку, зокрема консульську, своїх громадян у рф. Ми ведемо переговори з російською владою, тому що необхідно, щоб свою згоду дали три сторони», – заявив Кассіс.

Як аналогію, як це може працювати, президент навів приклад такого дієвого посередництва, коли подібні послуги Швейцарія надає США та Ірану.

Ігнаціо Кассіс повідомив, що вперше за багато років постало питання доцільності нейтрального статусу його держави, оскільки росія порушила міжнародне право та головні принципи і цінності, які сповідує Швейцарія. З цієї ж причини Федеральна рада Швейцарії у квітні вирішила доєднатися до пакету санкцій, ухваленого Євросоюзом щодо росії й білорусі. Берн також долучився до європейського ембарго на російську нафту.

Нагадуємо, що державну реєстрацію актів цивільного стану українських громадян, які проживають чи тимчасово перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва і консульські установи України, тож реєстрацію народження дитини здійснює консул із одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені й по батькові.

Фото: Ігнаціо Кассіс, президент Швейцарії (twitter.com/ignaziocassis)