Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Чи може роботодавець звільнити ВПО та чи оплачується простій на роботі? – роз’яснюємо

27 Червня 2022, 15:42

Через повномасштабне вторгнення росії на територію України багато українців були вимушені залишити свої домівки та місце роботи і переїхати в інші області.

У такому випадку роботодавець не має права звільнити ВПО, однак він може призупинити дію трудового договору у зв’язку з неможливістю виконання роботи. Водночас працівник не вважається звільненим та може працевлаштуватися на інше місце роботи за сумісництвом.

Також на підприємстві, установі, організації, де працює ВПО, може бути запроваджений простій. Він може бути оформлений як на всьому підприємстві, так і у окремих його підрозділах або щодо окремих працівників. У разі простою працівникам забезпечується оплата праці у розмірі не менше, ніж дві третини посадового окладу.

Нагадаємо, як повідомили в Донецькій обласній службі зайнятості, на час дії воєнного стану для вимушених переселенців скасовано обмеження в роботі за сумісництвом, що стосуються часу її тривалості. Працівника можна оформити не лише на пів ставки, а й на більшу тривалість часу, зокрема – на повний робочий день.