Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Виплати українським біженцям у Чехії. Скільки можна отримати?

27 Червня 2022, 9:20

З початку повномасштабної війни росії проти України чимало українців виїхали за кордон у пошуках притулку. Європейські країни підтримують нашу державу й надають біженцям не тільки прихисток, а й виплачують допомогу. Не виняток і Чехія. Тут українці, що рятуються від війни, також мають право на виплати від держави. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на РБК-Україна.

Які виплати передбачені для українців у Чехії?

Перш за все у Чехії варто отримати візу тимчасового захисту. Після цього всім українським біженцям виділяється допомога в розмірі 5 тисяч крон (6850 грн). Виплати здійснюють через Бюро праці.

Перший транш всі отримують автоматично, показавши паспорт та гуманітарну візу. Далі гроші виділяють тільки людям у важкій фінансовій ситуації, тобто які не працевлаштовані або не мають майна в Чехії. Така допомога виплачується не більше ніж 5 разів!

Важливо: виплати припинять нараховувати, якщо українці отримують від держави безкоштовне житло, харчування та засоби гігієни.

Також із 15 на 16 червня в Празі закрили центр допомоги біженцям. Замість цього їх прийматимуть в інших регіонах країни.

Чи складно українцям знайти роботу в Чехії?

За офіційними даними, з початком повномасштабної війни Чехія видала українським біженцям понад 370 тисяч віз тимчасового захисту. Вони дають можливість перебувати в країні протягом року і отримувати доступ до державного медстрахування, освіти та пошуку роботи.

Нещодавно міністр праці та соціальних справ Мар’ян Юречка заявив, що нині в Чехії з візами тимчасового захисту працюють понад 70 тисяч біженців з України, а кількість самих біженців значно перевищує актуальні вакансії.

Однак Чехія все ще гостро потребує кваліфікованих кадрів з України. 10% українських чоловіків, які працювали там до війни, поїхали захищати свою країну, тож держава втратила кваліфіковані кадри, які нині треба заміняти новачками.

Нагадаємо, Чехія посилює контроль за переселенцями з України.

Фото: pixabay