Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

66% батьків схильні до вигоряння – результати дослідження

26 Червня 2022, 18:58

Дослідники державного університету Огайо в США встановили, що 66% батьків схильні до емоційного вигоряння. І найчастіше цей стан виникає в жінок, які виховують більше як одну дитину.

Які симптоми батьківського вигоряння?

Простіше кажучи, вигоряння є станом, до якого призводить великий обсяг стресу впродовж короткого проміжку часу – це явище можна назвати і емоційною втомою.

Докладно про результати дослідження пише ресурс Ukrhealth.net з посиланням на журнал Self.

«Якщо ви починаєте бачити у своїй дитині не кохану людину, а щось постійно дражливе, якщо ви надміру дратівливі, прокидаєтеся вже втомленим, страждаєте від постійного головного болю, відчуваєте втрату мотивації – все це привід звернутися за допомогою», – запевняє доктор Бернадет Мельник, головний лікар університету Огайо.

Що робити, якщо ви потерпаєте від батьківського вигоряння?

Універсального рецепту немає, але експерти зібрали поради, які допоможуть пережити цей стан.

Можна провести час на самоті. Порада, яку дають дуже багато фахівців. Просто банально подивіться фільм. Комусь буде кориснішою серія п’ятихвилинних перерв упродовж дня.

Або навпаки – спробуйте поспілкуватися з іншими батьками. Експерти радять не нехтувати товариством інших, особливо близьких за духом. Іноді справді допомогти може відверта розмова, коли ви скаржитесь на життя, а у відповідь чуєте: «У мене все те саме!».

Позбавтеся зайвої рутини. Часто до вигоряння схильні люди, які переоцінюють власні сили. Зазвичай вони не залишають у життєвому графіку жодної вільної хвилини. Можливо, ви якраз із таких і вам варто відмовитися від якихось справ, щоб викроїти час на себе.

Слід кинути і шкідливі звички. Батьки стежать, щоб діти добре їли, вчасно лягали спати й не сиділи надто довго в телефонах. Намагайтеся дотримуватися цих правил і самі.

А якщо все це не допомогло?

Здебільшого батьки схильні вважати симптоми, описані вище, власною слабкістю. Але це не так.

Слід визнати – не всі проблеми вирішить звичайний відпочинок, медитація чи дихальна гімнастика. Іноді ситуація потребує серйознішого, професійного втручання. Обговоріть свій стан із лікарем. Можливо, саме ваш випадок потребує роботи з психологом чи медикаментозного лікування.

МІТКИ