Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Сьогодні в Україні відзначають День кримськотатарського прапора

26 Червня 2022, 12:46

26 червня ми відзначаємо День кримськотатарського прапора. Це один з головних символів нескореності та жаги до свободи. Українці і кримські татари вже багато років йдуть поруч – як у трагедіях, так і у перемогах.

Уперше кримськотатарський прапор був прийнятий Курултаєм кримських татар у 1917 році одразу після Лютневої революції. Поновлений 30 червня 1991 року після прийняття Україною незалежності.

Кримськотатарський прапор являє собою полотнище блакитного кольору із жовтою темгою у верхнім лівім куті. Блакитний колір – традиційний колір тюркських народів – використовувався ще на стягах Кримського ханства. Зображена на прапорі темга – це герб-гребінь, який ще з давніх-давен є родовим знаком правлячої династії Кримського ханства.

Саме до цього дня кримськотатарський ресурсний центр запустив флешмоб під назвою «Два прапори – одна перемога»: у соцмережах поширюють плакати, що були підготовлені в межах інформаційної кампанії до Дня кримськотатарського прапора.

День кримськотатарського прапору вперше було відзначено у 2010 році за ініціативи Кримського Молодіжного Центру та інших молодіжних організацій.

МІТКИ