Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Білорусь заманює українців ягодами – чому це є провокацією

25 Червня 2022, 20:38

Нещодавно прикордонний комітет білорусі заявив про те, що нібито дозволяє українцям з окремих районів Рівненщини відвідувати ліси у ландшафтному заповіднику «Ольманські болота» для збирання дикоросів – ягід та грибів. Представники української влади одразу відреагували на таке повідомлення із сусідньої держави, однозначно охарактеризувавши його як свідому провокацію, якою в жодному разу не потрібно керуватися і приставати на цю підступну пропозицію від білоруського режиму – сателіта кремля.

Так, очільник Рівненської ОВА Віталій Коваль у своєму телеграм-каналі зауважив, і нагадав, що жителі рівненського Полісся, збираючи ягоди, не повинні перетинати білоруський кордон. Адже з українського боку він закритий.

Він закликав земляків поставитися до цього свідомо й відповідально. Та збирати ягоди лише у рідних поліських лісах. Тут перешкод немає, адже на Раді оборони області дозволили відвідувати місцеві ліси для збору дикоросів. Обмеження діють лише на визначених прикордонних ділянках. Власне, заборонено збирати ягоди у північних частинах шести громад: Локницькій, Зарічненській, Висоцькій, Миляцькій, Старосільській, Березівській.

Водночас провокацією згадану білоруську «пропозицію» назвав і речник Держприкордонслужби Андрій Демченко під час брифінгу в «Медіацентрі Україна».

У відомстві наголосили, що таке рішення білорусь ухвалила одностороннє, бо домовленостей про збирання дикоросів, як було раніше, з інформуванням прикордонно-представницького апарату, не відбулося.

Тим паче, оскільки білорусь підтримує російську агресію проти України, безпека наших громадян на території сусідньої держави є сумнівною.

Також у ДПСУ нагадали: тимчасові місця пропуску через кордон на цьому напрямку не функціонуватимуть, і пропуск наших громадян до білорусі не здійснюється.

Нагадаємо, що Центр протидії дезінформації спростував фейки про умови виїзду чоловіків за кордон.

Фото: Кordon