Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

ЄС полегшує визнання українських дипломів

25 Червня 2022, 18:00

Майже 5 мільйонів українців від початку широкомасштабної російської війни були вимушені втікати до країн ЄС. Понад 3,2 мільйона українців вже отримали статус тимчасового захисту. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Telegram-канал EU supports Ukraine.

Раніше EU supports Ukraine повідомляли, що за спеціальною Директивою ЄС статус тимчасового захисту гарантує право на проживання, працевлаштування, соціальний пакет та доступ дітей до освіти щонайменше до 4 березня 2023 року.

За даними Єврокомісії, лише в Польщі, де перебуває понад 1 мільйон українців, вже почали працювати близько 185 тисяч українських біженців.

А в Німеччині, що прийняла майже 800 тисяч українців, кількість осіб, які вже почали працювати, стрімко наближається до 100 тисяч.

Більшість країн-членів ЄС суттєво полегшили доступ українців до ринку праці. Проте досі лишається багато запитань щодо визнання українських дипломів про базову середню та вищу освіту.

Щоб спростити цей процес та допомогти українцям подолати бар’єри на шляху до працевлаштування, Єврокомісія розробила нові рекомендації щодо визнання українських дипломів.

Повний перелік рекомендацій можна переглянути тут.

Важливо: у повідомленні звертають увагу на те, що розроблені рекомендації не обов’язкові і не означають автоматичного визнання вашого фаху в країнах ЄС.

Рекомендації Єврокомісії розроблені для шкіл, університетів та роботодавців, щоб спростити процес визнання дипломів та допомогти більше дізнатися про ваш фах.

Що на меті?

  • оцінити вашу кваліфікацію, коли відповідні документи втрачені через війну;
  • пришвидшити визнання дипломів з боку роботодавців та навчальних закладів країн-членів ЄС;
  • сприяти подальшій інтеграції на ринку праці та гарантуванню відповідних робочих стандартів;
  • надати кращий та швидший доступ до мовних курсів.

Нагадаємо, які документи необхідні для перетину кордону зі Швецією: роз’яснення для біженців з України.

Фото: ukranews.com