Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Міндовкілля назвали суму збитків, завданих екології у час війни

25 Червня 2022, 16:45

Від початку повномасштабної війни російські окупанти завдали збитків екології по всій Україні щонайменше на 202 мільярди гривень. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на заяву міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця під час спільного брифінгу з комісаром Європейського Союзу з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом.

За даними Міндовкілля, в Україні за чотири місяці війни зафіксовано понад 250 випадків екоциду. Окрім цього, відомо про більше 2 тисяч випадків влучання ракет у річки.

У повідомленні зазначається, що нині триває фіксація усіх збитків, які окупанти завдали екології України. Обрахунок вестиметься за новими методиками. Очікується, що таких буде 11. Робити це допомагатимуть європейські партнери.

У Міндовкілля зазначають, що «відходи війни» – це забруднені території, знищена Збройними силами України техніка окупантів, зруйновані житлові будинки тощо. Нині на території України більше 200 тисяч тонн небезпечних відходів та металобрухту. Кожен пошкоджений будинок – це 50 кубічних метрів відходів руйнації.

Зазначається, що найближчим часом Міндовкілля подасть на розгляд уряду методику і алгоритм дій щодо утилізації відходів від руйнацій, заподіяних окупантами.
У майбутньому перероблені відходи використовуватимуть для відновлення країни, зокрема для будівництва, ремонту доріг тощо.

Крім того, глава Міндовкілля нагадав, що кожен українець може долучитися до «батальйону захисників довкілля», використовуючи додаток «Екозагроза». У ньому громадяни можуть повідомляти про всі факти екологічних злочинів проти довкілля, свідками яких вони стали:

  • горіння військової техніки;
  • пожежа в лісі;
  • розлив нафтопродуктів чи отруйних речовин у ґрунт або водойму;
  • викид отруйних речовин (хлор, аміак, сірководень, синильна кислота, азотна кислота) у повітря тощо.

Варто зазначати, що величезної шкоди довкіллю завдають також міни. Нині понад половина площі України вважається забрудненою мінами та снарядами, що не здетонували. За останньою інформацією ДСНС України, зараз в Україні понад 300 тисяч квадратних кілометрів потребують розмінування.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який регулює управління відходами.

Фото: сайт Міндовкілля