Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як працює механізм «спіралі мовчання»

25 Червня 2022, 16:00

Маніпулювання опитуванням громадської думки, або принцип «спіралі мовчання» – це добір коментарів, що повинен переконати громадян у підтримці більшістю суспільства тієї чи іншої точки зору або позиції. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Центр протидії дезінформації.

Німецький політолог Елізабет Ноель-Нойманн запропонувала визначення «спіралі мовчання» для пояснення, як люди воліють промовчати тоді, коли відчувають, що їхні погляди в меншості, непопулярні чи це просто особлива думка, щоб не опинитись у соціально-психологічній ізоляції.

Приклад: Протести в рф проти війни з Україною російські ЗМІ замовчували та подавали як дискредитацію армії рф, хоча незворотні втрати в живій силі вже неможливо приховувати.

Пропагандисти заборонили друкувати некрологи та надала це «право» невеликим регіональним ЗМІ, щоб не поставити під сумнів «тиху» мобілізацію.

Однак з появою соцмереж та інтернет-медіа теорію “спіралі мовчання” досить легко відслідковувати, тому правду неможливо приховати.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, завдяки чатботам у Telegram можна за кілька натискань знайти необхідну інформацію, адресу, допомогу чи повідомити ЗСУ про окупантів. Утім, водночас з офіційними чатботами стає дедалі більше фейкових. Їх навмисно створюють шахраї задля власної користі.

Фото: ukr.media