Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні відновили реабілітаційне лікування: як його пройти

25 Червня 2022, 14:55

З червня в Україні відновлено направлення українців на реабілітаційне лікування, яке було вимушено призупинено після початку повномасштабного вторгнення росії. Повідомляє РеІнформ з посиланням на Фонд соціального страхування України.

Пройти реабілітацію за кошти Фонду можуть усі застраховані особи, для яких лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, де вони перебувають, визначена така потреба.

ФССУ фінансує повний курс проходження медичної реабілітації за широким спектром профілів, зокрема, за профілем нейрореабілітації, м’язово-скелетної реабілітації, кардіо-пульмонарної реабілітації, при порушенні перебігу вагітності та ін.

Направлення на реабілітаційне лікування за кошти Фонду здійснюється зі стаціонару лікарні.

Як пройти реабілітацію за кошти Фонду?

  • Якщо ви перенесли важке захворювання або травму і перебуваєте у стаціонарній лікарні, то для відновлення здоров’я лікування може бути продовжене в реабілітаційному відділені санітарно-куроротного закладу.
  • Для застрахованих осіб (працевлаштованих, самозайнятих) курс такої реабілітації оплатить Фонд соціального страхування.
  • Потребу у відновному лікуванні має визначити лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, де ви проходите лікування. Лікарі оцінять ваш стан та в разі необхідності реабілітації повідомлять до ФССУ.
  • Вам нададуть перелік санаторіїв, які профілюються на лікуванні ваших хвороб та не знаходяться на ТОТ.
  • Ви маєте самостійно обрати заклад для проходження лікування.
  • Фонд узгодить із санаторієм наявність вільних місць, після чого буде укладений трьохсторонній договір між Фондом, пацієнтом і санаторієм. На підставі договору вас направлять на реабілітаційне лікування.

Раніше ми писали, що в Україні відновлено роботу 125 сервісних центрів МВС.