Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На найбільшому аукціоні Європи продадуть роботи українських митців

24 Червня 2022, 21:47

В одному із найбільших та найстаріших аукціонних домів Європи «Доротеум» стартували благодійні продажі творчих робіт українських митців.

Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Укрінформ.

Кошти, залучені від аукціону під назвою “Українські митці”, підуть на гуманітарну та медичну допомогу регіонам, найбільш постраждалим від війни. Гроші отримає зареєстрована у Відні організація «Центр українських ініціатив у сфері культури, політики та економіки».

Ініціатор аукціону, активіст української громади у Відні Андрій Каріоті розповів, що виставлення робіт українських митців в одному з найстаріших у світі аукціонних домів є «унікальною подією для України». Усі 88 виставлених робіт надали українські митці, «щоб пожертвувати 85% виручених коштів на допомогу Україні».

За його словами, митці отримують 15% назад, а дехто вже погодився на 0%. Більшість картин написані під час війни і відображають увесь спектр емоцій авторів під тиском почуттів, пов’язаних із нею.

Головний лот – картина під назвою «Бомби болю…66 день війни», яку створили під час акції української діаспори 26 травня біля канцелярії канцлера та офісу президента Австрії. Його стартова ціна – 3 тисячі євро.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, в Україні започатковано проєкт екстреного реагування на потреби дітей із труднощами розвитку або з інвалідністю. Зокрема йдеться про внутрішньо переміщених дітей та дітей, стан яких погіршився внаслідок воєнних дій на території України.