Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Зарплати в Україні перестали знижуватися – дослідження

24 Червня 2022, 19:23

Середня зарплата у червні цього року в усіх відкритих вакансіях на кадровому порталі становить понад 20 тис. гривень. Також групі дослідників вдалося зафіксувати припинення у червні зниження рівня зарплат на українському ринку праці.

Про це повідомляє УНІАН, спираючись на дані дослідження експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua.

«У квітні експертно-аналітичний центр кадрового порталу grc.ua зафіксував падіння середньої заробітної плати на 10%, порівнюючи з довоєнним періодом. У травні в більшості професійних сфер продовжилося зниження зарплат до критично низького рівня. Червень показав умовну стабілізацію. У більшості професійних сфер зарплати припинили зниження, проте і значного зростання не відбувається», – сказано у повідомленні.

Зазначається, що середня заробітна плата у червні в усіх відкритих вакансіях на кадровому порталі становить 20,1 тис. грн.

Найвищі зарплати, як і раніше, очікують на ІТ-івців, керівників й у галузі консалтингу. Проте, порівнюючи з попереднім місяцем, червневі вакансії тут передбачають нижчі зарплати. ІТ-івцям пропонують у середньому 70,9 тис. грн, керівникам – 45,3 тис. грн.

У консалтингу середня зарплата знизилася майже вдвічі, порівняно з травнем, і становить 33 тис. грн.

Водночас у червні з’явилися пропозиції роботи з високими зарплатами у таких галузях, як будівництво і нерухомість, управління персоналом, видобуток сировини.

Ринок нерухомості у великих містах почав оживати, роботодавці тут стали публікувати вакансії для менеджерів з оренди та продажу. Дещо підвищилася середня зарплата у будівництві, що дало змогу цій ніші потрапити у топ-5 галузей з найвищими зарплатами.

З початком літа працедавці дещо знизили пропоновані зарплати кандидатам на вакансії у маркетингу, рекламі й PR. Попри те, що ці спеціалісти доволі затребувані, а їх платню у вакансіях не знижували від початку війни, у червні їм пропонують набагато нижчу щомісячну компенсацію за роботу. Остання у маркетингу, рекламі й PR у відкритих вакансіях становить зазвичай 19,4 тис. грн.

Знизилася також пересічна оплата праці у відкритих вакансіях для робітничого персоналу (з 14,4 тис. грн у травні до 13,7 тис. грн у червні), охоронців (з 17,1 тис. у травні до 10,9 тис. грн у червні) та для студентів і спеціалістів, які починають кар’єрний шлях (з 12,6 тис. грн у травні до 8,6 тис. грн у червні).

А от попит на робітничі спеціальності стає все відчутнішим на українському ринку праці – у червні кількість вакансій тут зросла на 20% порівняно з попереднім місяцем.

Нагадуємо, що офіційно зареєстрованих безробітних, які не знайдуть роботу протягом 30 днів, залучатимуть до суспільно корисних робіт.