Рада безпеки ООН засудила російські атаки на мирні міста України
30 Травня 2025, 11:26
Фото ілюстративне: Getty images
Рада безпеки ООН провела важливе засідання за ініціативою України після нещодавніх російських атак по українських містах. Про це повідомляє ІА «Ре-Інформ».
Так, на засіданні заступниця постпреда України при ООН Христина Гайовишин закликала країни посилити тиск на росію, аби спонукати москву до конструктивності та реального мирного процесу.
«Сила цього тиску обернено пропорційна готовності росіян бути конструктивними та розпочати справжній мирний процес. Мовчання міжнародної спільноти лише додає Путіну сміливості. Україна ніколи не прийме і не визнає жодної частини своєї тимчасово окупованої території російською. Ми не терпітимемо втручання в суверенні рішення, включаючи нашу оборону чи союзи. Не можна йти на поступки агресору – такі спроби лише підбадьорюють до майбутньої агресії»», – заявила Гайовишин.
Дипломатка наголосила, що санкції мають бути розширені та посилені й «спрямовані проти російської нафти, її тіньового танкерного флоту, фінансових мереж та військової промисловості». Підсумовуючи, вона закликала до конкретних дій, аби покласти край війні й гарантувати мир для майбутніх поколінь.
Заступниця Генерального секретаря ООН з політичних питань Розмарі Дікарло різко засудила нову хвилю масштабних російських атак по українських містах й закликала до повного, негайного і безумовного припинення вогню.
«Коли я востаннє інформувала Радбез про ситуацію в Україні рівно місяць тому, ще жевріла обережна надія на дипломатичний прогрес для припинення бойових дій. На жаль, замість кроків до миру ми стали свідками жорстокого сплеску масштабних російських атак по всій країні», – сказала Дікарло.
Вона наголосила, позиція ООН була і залишається принциповою – у підтримці незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
Під час засідання в.о. заступника постпреда США при ООН Джон Келлі заявив, що якщо росія продовжуватиме війну, Сполучені Штати розглянуть можливість відмовитися від участі в переговорному процесі щодо миру в Україні, що означатиме визнання відмови Москви від співпраці. При цьому він запевнив, що така позиція не означатиме відмову від принципів чи союзників США.
«Ми рішуче засуджуємо рішення росії минулими вихідними здійснити одні з найбільших ракетних та дронових атак на мирні міста України з початку війни. Це нехтування людським життям не свідчить про бажання миру. Це має припинитися. […] Для ясності, роблячи це (вихід із переговорного процесу – ред.), ми не відмовляємося від своїх принципів чи друзів. Радше, ми визнаємо відмову росіїспівпрацювати з нами для досягнення бажаного результату»,– підкреслив представник США.
Водночас заступник постійного представника Великої Британії при Організації Джеймс Каріукі заявив, що дії росіїдоводять небажання миру.
«Коли путін отримав ще одну змогу досягти суттєвого прогресу на шляху до миру, він обрав війну. Хоча Україна готова до безумовного припинення вогню, росія продовжує свою агресію. І безневинні цивільні знову розплачуються за це. Дії росії говорять значно гучніше за її слова […] Останні удари були завдані всього за кілька днів після перемовин у Стамбулі, під час яких Росія знову відмовилася від безумовного припинення вогню», – заявив дипломат.
Він також зазначив, що Велика Британія працюватиме в унісон із США, Україною, а також європейськими й міжнародними партнерами, поки не буде досягнуто справедливого й тривалого миру.
Крім того, заступник постійного представника Франції при ООН Джей Дгармадхарі заявив, що Москва свідомо затягує конфлікт і відкидає реальні пропозиції миру. Він також закликав членів Радбезу виробити спільне розуміння терміну «безумовне припинення вогню».
«Це означає припинити бойові дії негайно і без жодних умов. Це не те, як це бачить росія – припинення бойових дій колись у майбутньому, після підписання угоди», – наголосив дипломат.
Дгармадхарі наголосив, що «демілітаризація України не є ні попередньою умовою, ні метою мирних переговорів, оскільки агресор не може вимагати від сторони, що зазнала нападу, відмовитися від свого права на самооборону».
Раніше ми писали, що в ООН визнали злочинами проти людяності удари росії по Херсонщині.