Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Біженці з України загалом задоволені умовами проживання в країнах ЄС – опитування EUAA

24 Червня 2022, 16:58

Із початком повномасштабної російської агресії близько 5,7 мільйона українців були змушені виїхати до ЄС. Здебільшого біженці з України задоволені умовами тимчасового захисту. Про це свідчать дані останнього опитування, проведеного Агентством Європейського Союзу з питань притулку та Організацією економічного співробітництва та розвитку (EUAA).

Повідомляє РеІнформ із посиланням на SchengenVisaInfo.

Результати свідчать, що українці оцінили доступ до юридичних послуг та медичної допомоги на 3,2 з п’яти балів, а освіту дітей – на 3,4 з п’яти балів.

Умови життя українці оцінили на 3,6 бала. Крім того, 49% респондентів повідомили, що орієнтуються на членів своїх сімей або друзів, обираючи місце свого перебування, водночас 50% заявили, що воліють проживати у місці, де є робота.

29% респондентів проживають у приватній оселі місцевої родини,  20%  –  у когось із родини чи друзів і лише 13% повідомили, що мешкають у приймальному центрі.

Дослідження тривало з 11 квітня до 7 червня. Було опитано 2369 респондентів. Із них 96% переміщених осіб – громадяни України, а 4% були негромадянами України, але проживали там до початку війни.

Більшість респондентів мали вищу освіту: 42% ступінь магістра і 31% – бакалавра. Крім того, 77% респондентів сказали, що вони працювали на момент початку війни в країні. Українці, які нині проживають у Чехії, здебільшого працювали у сфері управління 20%, продажів 16% та охорони здоров’я 10%.

Раніше ми писали, що майже 50% українських біженців у Польщі хочуть повернутися додому, щойно закінчиться війна. Водночас майже 17% з них планують залишитися в цій країні назавжди.

МІТКИ