Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У ЄС викрито канали передачі українських біженців у рабство

24 Червня 2022, 14:47

Пресслужба Європолу повідомила про викриття масштабної інтернет-платформи, де українські біженці мали стати об’єктом передачі у сексуальне чи трудове рабство.

У цій заяві йдеться про те, що правоохоронним органам 14 держав Євросоюзу спільно із Європолом вдалося задокументувати мережу зловмисників, які в соцмережах вишукували біженців з України і через обман намагалися продати їх у трудове чи сексуальне рабство.

Викриття відбувалося у форматі інтернет-розслідування. Його інструментом став моніторинг постів, де пропонують допомогу біженцям з транспортом, проживанням і роботою. Правоохоронці вивчали і сайти знайомств та вербування, а також платформи, що пропонують сексуальні послуги.

Слідчі виявили підозрілу рекламу, націлену на українських біженців, переглянули підказки громадян, розглянули показники потенційної торгівлі людьми з метою сексуальної та трудової експлуатації. Вони відстежили 125 онлайн-платформ, і виявили 9 підозрюваних у торгівлі людьми й ідентифікували стількох же можливих жертв.

Вже розпочато 15 розслідувань, у яких брали участь 93 офіцери поліції різних країн ЄС. У Європолі зазначають, що вже посилено заходи з боротьби зі злочинами, спрямованими проти українських біженців. Але, попри це, у мережі все ще поширюється значна кількість повідомлень від зловмисників, ціллю яких є, насамперед, українські жінки.

Розслідувачі виявили спроби заманити жертв пропозиціями «фотосесій», обіцянками «світлого майбутнього за кордоном», що призводило потім до сексуального рабства.

Нагадуємо, що докази воєнних злочинів рф можна надати через мобільний застосунок Russian War Crimes.