Українські вчені-біженці зможуть продовжит и роботу в Британії
22 Травня 2025, 19:21
Фото: mon.gov.ua
У Лондоні відбувся офіційний запуск напряму науки, технологій та інновацій (STI) у межах Британсько-українського сторічного партнерства. Про це ІА «Ре-Інформ» повідомляє з посиланням на Міністерство освіти і науки України.
У межах події міністр освіти і науки України Оксен Лісовий та міністр з питань науки, досліджень та інновацій Великої Британії Лорд Валланс представили пріоритети для співпраці в межах STI-напряму.
Сторони планують розвивати довготривале інституційне партнерство між українськими й британськими науковцями, а також використовувати науку як інструмент для посилення спроможностей країн, відновлення та розвитку.
Завдяки партнерству між Україною та Великою Британією затвердженому угодою про 100-річне партнерство, понад 170 українських учених, які постраждали від війни, отримали можливість продовжити роботу в більш ніж 70 університетах Великої Британії завдяки програмі Researchers at Risk.
Співпраця університетів обидвох країн дає можливість вченим створювати спільні проєкти, наукові дослідження та обмінюватися досвідом. Важливою також є розробка штучного інтелекту для швидкого і точного визначення осколкового поранення.
«Наука — це також міжнародне явище, а отже, винаходи й інновації України є корисними як для Великої Британії, так і для всього світу, і навпаки», — зазначив міністр з питань науки, досліджень та інновацій Великої Британії лорд Патрік Валланс.
Раніше ми повідомляли, що Україна та Чехія поглиблюватимуть співпрацю в економічній, оборонній і гуманітарній сферах.