У пілотних містах України запускають безбар’єрні маршрути
22 Травня 2025, 18:23
Фото: Depositphotos
В Україні тримає національний тиждень безбар’єрності, в його рамках у містах флагманського проєкту «Рух без бар’єрів» проводиться маркування безбар’єрних маршрутів першої черги. Про це повідомляє ІА «Ре-Інформ» з посиланням на Міністерство розвитку громад та територій України.
Маркування є досить важливою функцією, адже воно повідомляє про те, що незабаром розпочнеться реконструкція на конкретній локації, також демонструє типові бар’єри, котрі заважать вільно пересуватися й в результаті будуть усунені.
На маршрутах також маркують й ті об’єкти, які вже відповідають стандартам доступності.
До ініціатив щодо маркувань маршрутів доєдналися й амбасадори проєкту в містах. Вони є представники місцевих Рад безбар’єрності та архітектори, які розробляють рішення щодо доступності на маршрутах. Вони є голосом змін у своїх громадах.
«Коли я, наприклад, хочу потрапити кудись і не можу цього зробити, це неправильно. Важливо, щоб суспільство сприймало, що ми є. Вважаю, що ми маємо об’єднатися, співіснувати разом. І розбудовувати місто, комфортне для всіх. Втілення проєкту – це чіткий сигнал, що наші потреби враховують», – розповів Антон Коль, багаторазовий призер Паралімпійських Ігор, член збірної України з пара плавання, амбасадор проєкту у місті Дніпро.
Фото: Міністерство розвитку громад та територій України
Маршрути місять в собі елементи дорожньо-транспортної мережі, так і конкретні будівлі. Оновлюється не тільки деякі об’єкти у громадах, але й весь міський простір зливається у маршрути, де одна доступна точка веде до іншої.
«Військові повертаються з фронту з пораненнями, які потребують не лише медичної допомоги, а й доступного міського простору. Це питання справедливості — створити комфортні умови для тих, хто віддав своє здоров’я за країну. Військові приїжджають до могил побратимів. Смолянське кладовище — важливе місце для ветеранів і ветеранок Житомира та області. Включення його в маршрут є проявом поваги та турботи про тих, хто захищав нашу країну», — поділився Андрій Забігайло, ветеран з інвалідністю внаслідок війни.
Раніше ІА «Ре-Інформ» повідомляв, що у 15 пілотних українських громадах цього року будуть реалізуватися перші проєкти розбудови та впровадження безбарʼєрних маршрутів.