Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Дитячі психологи допоможуть постраждалим від війни під час судового процесу

24 Червня 2022, 11:58

В Україні з’явиться Реєстр психологів, навчених працювати з дітьми, які постраждали від насильства. Вони сприятимуть правоохоронним органам ефективно розслідувати злочини проти дітей, а також допомагатимуть під час судового розгляду за участі дитини.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Міністерство юстиції України.

Завдання психологів — зробити процес менш травмуючим для дитини, максимально ефективним, аби її голос почули, а права були захищеними й винних притягнули до відповідальності.

Старт роботи такого Реєстру передбачений Національною стратегією реформування системи юстиції щодо дітей і мав відбутися до 2023 року. Утім, через війну в Україні запуск вирішили пришвидшити.

Кількість повідомлень про дітей, які постраждали від воєнних злочинів, зростає. Тож є потреба забезпечити доступ психологів до слідчих дій на території всієї країни — як офлайн, так і онлайн — щоб надати дітям необхідну підтримку й допомогу, зробити правосуддя дружнім до дитини, мінімізуючи ризик повторної травми.

До Реєстру відбиратимуть психологів, які мають вищу психологічну освіту, досвід роботи з дітьми, високу готовність та мотивацію долучатися до такої діяльності.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, станом на ранок 23 червня внаслідок повномасштабної збройної агресії рф в Україні постраждало 917 дітей – кожен третій з них – на Донеччині. Всього 324 дитини загинули, а ще 593 – зазнали поранень.

Фото: galinfo.com.ua