Пільги на житлово-комунальні послуги для багатодітних сімей: як оформити
18 Травня 2025, 17:02
Фото: Depositphotos
Багатодітні сім’ї, які виховують трьох і більше дітей, мають право на різні форми державної підтримки, зокрема пільги на житлово-комунальні послуги (ЖКП). Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство соціальної політики України.
Відповідно до законодавства, для таких сімей передбачено знижку у розмірі 50% на:
- оплату житла в межах установлених норм (по 21 кв. м загальної площі житла на кожного постійно проживаючого у цьому приміщенні члена сім’ї плюс додатково 10,5 кв. м на всю сім’ю);
- користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання, водопостачання та інші послуги) й вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб (у межах норм, визначених законодавством);
- вартість твердого та рідкого пічного побутового палива (у разі, якщо будинок не має центрального, газового й електроопалення).
Хто може скористатися пільгами?
Право на комунальні пільги мають сім’ї, якщо середньомісячний сукупний дохід на одну особу за останні 6 місяців не перевищує встановленого порогу (у 2025 році це 4240 гривень, що відповідає розміру податкової соціальної пільги).
Щоб отримати пільгу на оплату житла та комунальних послуг, багатодітна сім’я, яка вперше отримала відповідне посвідчення, має бути внесена до Реєстру осіб, які мають право на пільги.
Куди потрібно звернутися, щоб оформити пільги?
Людина може за власним вибором скористатися одним із варіантів оформлення — онлайн або офлайн:
- Подати документи онлайн через вебпортал електронних послуг ПФУ або мобільний застосунок «Пенсійний фонд».
- Особисто подати звернення до Пенсійного фонду, органу соціального захисту чи ЦНАПу.
- Надіслати документи електронною поштою на адресу органу Пенсійного фонду: gu@kr.pfu.gov.ua.
Перелік необхідних документів
Багатодітним сім’ям, дані про яких внесені до Реєстру, пільга на оплату житлово-комунальних послуг надається на підставі:
- заяви на отримання пільг з оплати ЖКП, придбання твердого палива і скрапленого газу;
- довідки про наявність у житловому приміщенні пічного опалення або кухонного вогнища на твердому паливі (для оформлення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу).
Якщо сім’я проживає не за місцем реєстрації, а за іншою адресою, потрібно додати документ, що підтверджує фактичне місце проживання (наприклад, довідку про статус ВПО або акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства).
Раніше ми повідомляли, що Уряд удосконалив програму субсидій на оренду житла для ВПО.