Українці, які перебувають за кордоном, можуть пройти оцінювання повсякденного функціонування
12 Травня 2025, 15:26
Фото: encrypted-tbn0.gstatic.com
Ця послуга доступна незалежно від того, де перебувають громадяни України, якщо в них є ознаки стійких або необоротних порушень здоров’я. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство охорони здоров’я України.
Зазначається, що оцінювання дає можливість визначити, як стан здоров’я впливає на повсякденне життя людини. Зокрема з’ясувати, що саме обмежує її функціонування, з якими бар’єрами вона стикається і якої підтримки потребує від держави.
Оцінювання можна пройти у таких випадках:
1) якщо в людини є значні або стійкі порушення функціонування, які тривають не менше 12 місяців або можуть призвести до передчасної смерті, навіть за умов найкращого доступного лікування;
2) якщо наближається строк повторного огляду, який був призначений раніше медико-соціальною експертною комісією, або повторного оцінювання, встановленого експертною командою;
3) якщо людині потрібно вперше встановити статус інвалідності або змінити групу інвалідності у зв’язку зі змінами у стані здоров’я, зокрема для доступу до соціальних виплат, реабілітації чи інших видів державної підтримки.
Для співгромадян, які перебувають у країнах, із якими Україна має чинні міжнародні договори у сфері соціального забезпечення та які хочуть отримувати виплати у країні проживання, передбачено спрощену процедуру обміну медичними документами. Це дає можливість пройти оцінювання повсякденного функціонування дистанційно.
До переліку таких країн входять Болгарія, Естонія, Іспанія, Латвія, Литва, Польща, Португалія, Словаччина, Чехія.
У країнах, із якими таких договорів немає, оцінювання повсякденного функціонування можна пройти відповідно до загальної процедури, передбаченої українським законодавством.
Докладніше про послугу оцінювання повсякденного функціонування і як її отримати можна дізнатися за посиланням.
Раніше ми повідомляли, що МОЗ і Світовий банк запускають новий проєкт підтримки трансформації охорони здоров’я.