Верховна Рада ратифікувала угоду зі США про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови України
9 Травня 2025, 19:31
Фото: Верховна Рада України
Угоду було підписано між Урядами України та США наприкінці квітня 2025 року. Рішення про її ратифікацію підтримали 338 народних депутатів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Урядовий портал.
Основні гарантії для України:
1. Відповідність Конституції та курсу на ЄС. Угода узгоджується з чинним законодавством і міжнародними зобов’язаннями України.
2. Контроль над ресурсами. Надра, територіальні води та ресурси залишаються у власності України. Лише Україна визначає умови та місця видобутку.
3. Збереження державної власності. Державні компанії залишаються у власності України. Угода не впливає на приватизаційні процеси.
4. Оптимальні законодавчі зміни. Для функціонування Фонду потрібні лише обмежені зміни до Бюджетного кодексу України.
Як працюватиме Фонд:
1. Майбутня американська військова допомога збільшуватиме капітальний внесок США у Фонд, стимулюючи Сполучені Штати продовжувати військову допомогу Україні.
2. Україна спрямовує до Фонду 50% майбутніх доходів від нової ренти на нові ліцензії на нові ділянки. Доходи від уже чинних проєктів або заплановані в бюджеті надходження не включаються до Фонду.
3. Кошти Фонду інвестуються виключно в Україну — у видобувні проєкти або відбудову інфраструктури.
4. Перші 10 років прибутки не розподіляються, а повністю реінвестуються в українську економіку. Потім можуть бути розподілені між партнерами.
5. Управління Фондом здійснюється на паритетних засадах між Україною і США.
6. США допоможуть залучати додаткові інвестиції й технології в українську економіку. Фонд підтримується урядом США через Корпорацію з фінансування міжнародного розвитку (DFC), яка допомагатиме залучати інвестиції й технології від фондів і компаній як у США, так і у ЄС та інших країнах, що підтримують боротьбу України проти ворога.
7. Угода надає податкові гарантії. Доходи й внески Фонду не оподатковуються ні у США, ні в Україні.
Ратифікація Угоди дасть можливість Україні здійснити процедури, необхідні для набрання чинності Угодою, і стане важливим кроком для підтримки економіки під час війни та в період післявоєнної відбудови.
Раніше ми повідомляли, що Україна і США підписали меморандум, який засвідчує завершення спільної роботи над Угодою про економічне партнерство.