Все про українців на Батьківщині й за кордоном
ВАЖЛИВО

В українській Вікіпедії проходить кампанія, присвячена пам’яткам, які постраждали від російської агресії

2 Травня 2025, 15:04

Фото: ukrlandia.com.ua

Вона має назву «Культурна спадщина України» і триватиме до 4 травня. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт громадської організації «Вікімедіа Україна».

Мета кампанії – наповнення Вікіпедії інформацією про пам’ятки культури та історії, що перебувають під загрозою знищення чи вже втрачені, в тому числі через російську військову агресію.

«російська військова агресія щодня націлена не тільки на фізичне винищення нас як нації, а й на знищення нашого культурного спадку – стерти з простору, стерти з пам’яті. І ми маємо не дозволити їм досягти успіхів і тут, ми маємо документувати, розповідати більше про наші пам’ятки. Один із способів – долучитися до цієї акції, додаючи фото зруйнованих будівель, історичних місць, створюючи, доповнюючи та покращуючи статті у Вікіпедії», – йдеться в повідомленні.

Список рекомендованих до створення та покращення статей можна переглянути за посиланням.

Щоб долучитися до проєкту, потрібно:

  • додати нові об’єкти в перелік пам’яток – пошукати інформацію про пам’ятки архітектури, історії, які втрачені чи руйнуються у вашому місті/регіоні:
    1. перевірити, чи є про них стаття у Вікіпедії;
    2. якщо немає, написати про це коментар або доповнити список на сторінці проєкту;
  • написати або доповнити статтю про таку пам’ятку. Писати можна не лише про архітектурні пам’ятки, а й про пам’ятки історії – будівлі, де відбувалися історичні події;
  • спробувати знайти потрібну ілюстрацію у репозиторії Вікіпедії за ключовими словами або пошукати у власних архівах фото пам’ятки, яке можна додати до статті.

Учасники та учасниці, які створять чи суттєво доповнять статті у Вікіпедії протягом кампанії, отримають сертифікати про участь та сувеніри від організаторів. Для цього необхідно обов’язково зафіксувати свій внесок у розділі «Учасники та статті» на сторінці проєкту.

Нагадаємо, що у Вікіпедії триває марафон із написання текстів про українську культуру.

МІТКИ